ROSSZ LEHELET

Halitosis (rossz lehelet) ellen fogselyemmel?

Halitosis (rossz lehelet) ellen fogselyemmel? article banner
MEGOSZTÁS

Fogselymezés a rossz lehelet megelőzéséért

További okokra van szüksége ahhoz, hogy fogait legalább naponta egyszer megtisztítsa fogselyemmel? A naponta végzett fogselymezéssel enyhül az ételmaradékok és baktériumok okozta kellemetlen szájszag. Ezért a fogselymezés a rossz lehelet megelőzésének és megszüntetésének egyik legegyszerűbb módja.

A halitózis néven is ismert szájszag gyakoribb probléma, mint a legtöbben gondolnák. A kellemetlen lehelet - akár a sajátunk akár másoké - egy fontos egészségügyi probléma. A szájszag nemcsak kínos, de az is lehet, hogy valamilyen betegségre utal.

Csökkent nyáltermelődés

A kevesebb nyálat termelő száj hajlamosabb a lepedékképződésre, az pedig kellemetlenné változtathatja a leheletet. Különösen oda kell figyelnie azoknak, akiknél a nyálmennyiség csökkenését és rossz leheletet okozó körülmények bármelyike fennáll:

  • Alkoholfogyasztás

    >A szeszes italok szájszárazságot és kellemetlen szájszagot okozhatnak. Ezért bármilyen erős is a kísértés, egy átmulatott éjszaka után semmiképp ne feküdjön le aludni fogmosás és fogselyem használat nélkül!

  • Kora reggel

    >Az alvás közben leálló nyáltermelés miatt reggelre rossz lehelet alakulhat ki. Ennek megfelelően talán reggelente a legcélszerűbb fogselymezni.

  • Szomjúság vagy éhség

    >Vízhiányos állapotban a szájban nincs annyi nyál, így nagyobb az esélye a rossz lehelet kialakulásának és a baktériumok elszaporodásának. Igyon sok folyadékot, és ne felejtsen el fogselymezni! Azt sem szabad elfelejtenünk, hogy az étel megrágásakor több nyál termelődik a szánkban, ezért a kihagyott étkezés és a diéta is okozhat kellemetlen szájszagot.

  • Fogyókúra

    >Fogyókúra és ritkább étkezés esetén a mentolos fogselyem nemcsak a rossz szájszag megelőzésében segíthet, de a szájüregben keletkezett friss érzet hatására a nassolási igény is csökken, ez pedig a fogyáshoz is hozzájárul. Azt mondják, a szénhidrátszegény étrend is okozhat kellemetlen leheletet, bár ez a megállapítás nem teljesen bizonyított. Szénhidrátszegény vagy hasonló megszorító táplálkozás esetén kialakulhat kellemetlen lehelet. Ha keveset vagy ritkán kell ennie, akkor a szájban található nyál mennyiségének fenntartásához sok vizet kell fogyasztani, ez ugyanis a megfelelő szájápolási rend betartása mellett segít megelőzni a kellemetlen szájszag kialakulását.